A méret a lényeg?
Nagyobb lakás, nagyobb kocsi, több fizetés, nagyobb pizza, XXL üdítő és így tovább. Mindenből nagyobbat, többet fogyasztunk, efelé terel minket még a termékek a csomagolása is.
De mi van a testünkkel? A méret a lényeg?
Persze! - Vágjuk rá legtöbben.
Komoly testképzavaroktól szenved számos férfi és nő. Ugyanaz az idealizált vizuális ingeráradat programozza elménket arra, hogy mi a jó, megfelelő és mutatós, mint a fogyasztási termékek esetében a csomagolás. Van ideális testsúly, magasság, izomtömeg/zsírarány, s aki ettől eltér, az már nem elég jó, annak tennie kell valamit, hogy visszatérhessen a normálisnak tekintett tengelybe. Nem ad magára, igénytelen, és még több nem túl kedves jelzőt kap, aki eltérő merészel lenni.

Esztelen fogyókúrák, erősítő edzések, melyekben semmi öröm, csak kíméletlen kínzásnak alávetett testek. Gyötrődnek egy olyan jövőért, amit ideiglenesen talán elérnek, de fenntartani sokszor nem tudnak.
Holott, mint bárhol máshol: A mérték és jólét kulcsa a jóllét. Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, megfelelően mozogsz – ehhez a napi séta is tökéletesen elegendő lehet – vidáman élsz, a tested ezt tükrözni fogja. Kivétel persze ez alól a hormonális vagy egyéb betegség következményeképp történő fogyás, hízás.

A méret a lényeg mellben, péniszben is. Állítják sokan. De mi az igazság?Felmérések tucatjai igazolták már, hogy a megfelelő párkapcsolatban élők a párjuk méreteivel akkor is tökéletesen elégedettek, ha azzal a másik fél önmagát tekintve nem. A férfiak szeretik a párjuk melleit és egyéb idomait, méreteit, és a nők a párjuk testét és hímtagjának minden formáját.

Mi lehet mégis a sok frász oka? Következő írásomban rávilágítok egy-két lehetségesre.